همراه با وبلاگ نویسان ایرانی - رزبلاگ،پرشین بلاگ،ایران بلاگ،بلاگفا،ثامن بلاگ ،میهن بلاگ و....

 
ماه پربرکت رجب

سلام

 

ماه رجب رسید...

 

این ماه و ماه شعبان و ماه رمضان در شرافت تمامند روزها و شبهایی که در آن درهای رحمت و آمرزش خدا از همیشه بازتر است.و عاشقان کوی او از همیشه امیدوارتر

 

در مورد ماه رجب مطلب بسیار است که بخشی از آن را در کتاب المراقبات و همچنین مفاتیح الجنان می توانید ببینید.

اما فکر کردم از بین احادیث بسیار دراین رابطه یک حدیث از رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم را اینجا بنویسم که بسیار گرانبها و باارزش است.


 

                   

 

در کتاب المراقبات در اعمال ماه رجب آمده که صدوق رحمة الله علیه در «ثواب الاعمال» و « امالی» به اسناد خود از پیغمبر صلی الله علیه و آله وسلم روایت نموده است که فرموده اند:

 

« هرکس سی روز از رجب را روزه بدارد منادی از آسمان ندا خواهد نمود که ای بنده ی خدا! اما آنچه از تو گذشته است برای تو آمرزیده شد پس عمل را در مابقی عمر در سر بگیر...»

 

و چون از ایشان سوال شد که اگر کسی بر روزه ی سی روز قادر نباشد چه کند تا به آن فضیلت ها نائل شود فرمودند:

 

«در عوض هر روز گرده نانی به تصدق بدهد که قسم به کسی که جانم در دست اوست هرگاه چنین تصدقی هر روزه بدهد به آنچه توصیف کردم و بیشتر از آن خواهد رسید...»

 

گفتند« یا رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم اگر کسی این صدقه را هم نتواند برای اینکه به ثوابی که توصیف کردی نائل شود چه بایدش کرد؟

 

فرمود: « در هر روز از ماه رجب تا سی روز تمام شود این تسبیح را یک صد مرتبه بگوید:

 

سبحان الإِلهِ الجلیل، سبحان من لایَنبَغی التسبیحُ الا لَه، سبحان الاَعَزِّ الاکرم، سبحان من لَبِسَ العِزَّ و هو له اهلٌ»

 

 

 

چشیدن وعده های والای الهی را برای همه ی شما دوستان ارزومندم| [ کلمات کلیدی ] : مذهبی
نويسنده : هادی یوسفی
زمان : ۸:٥۱ ‎ق.ظ