مجسمه های بدیع و زیبا در جهان

در وهله‌ی اول و زمانی که در مورد یک شهر می‌اندیشیم، شاید اولین تصویری که به ذهن‌مان خطور می‌کند، منظره‌ای است از ساختمان‌ها و خیابان‌هایی در هم تنیده، ترافیک و شلوغی. این امر تا حدودی درست است اما در کنار آنها هر شهری آثار و معماری خاص خود را دارد و البته مجسمه‌ها و آثاری حجمی که در گوشه و کنار، در میادین و پارک‌ها قابل مشاهده‌اند.

شهرهای ما اغلب از آثار و بناهای دیدنی و شگفت انگیز، مجسمه‌های مبهوت کننده و حجاری‌های دیدنی لبریز هستند، آثاری که هر کدام داستان و ماجرای خود را دارند. بسیاری از این آثار تماشایی شاید معمولی به نظر آیند، اما تعدادی از آنها حقیقتاً غیر معمول و بسیار ارزشمندند، چرا که با نگاهی متفاوت ساخته و پرداخته شده‌اند.

در این پست به سراغ تعدادی از این مجسمه‌های عجیب و بدیع می‌رویم که رنگ شادی و هیجان بیشتری به زندگی کسالت بار انسان‌های ساکن  شهرها داده‌اند. در مرور آنها ما را همراهی کنید.

اسب‌های وحشی اثر رابرت گلن، تگزاس، ایالات متحده

 

رهگذران بی‌نام و نشان، وراتسلاف (Wroclaw)، لهستان


مجسمه‌ی ماهی آزاد، پورتلند، اورگون، ایالات متحده


مردمان رودخانه، کاری از چونگ فا چئونگ، سنگاپور

کفش‌هایی کنار رود دانوب، بوداپست، مجارستان


 

اسلحه‌ی گره خورده، خلیج لاک‌پشت، نیویورک سیتی، آمریکا


 

شکستن قالب وجودی، فیلادلفیا، پنسیلوانیا، ایالات متحده


 

مسافر دریا، مارسی، فرانسه


نلسون ماندلا، آفریقای جنوبی


 

مجسمه‌ی De Waartcapoen ، بروکسل، بلژیک


 

هدایت گلّه، دالاس، تگزاس، آمریکا

عنکبوت، لندن، انگلستان


 

ساختمان کتابخانه‌ی مغروق، ملبورن، استرالیا

  اثر حجمی "Mihai Eminescu"، اونستی (Onesti)، رومانی

صحنه‌ای از جنگ جهانی در ابعاد واقعی، اِجیاباد، ترکیه

مرد آویزان، پراگ، جمهوری چک


 

مجسمه‌ی " Kelpies"، گِرنجمث (Grangemouth)، انگلستان

خوک‌ها، آدلاید، استرالیا

کوسه، آکسفورد، انگلستان

 


 

/ 4 نظر / 48 بازدید
به تقدس حضورت

دلــتــنــگــی . . . ؟ حــاضــر غــــم . . . ؟ حــاضــر درد . . . ؟ حــاضــر دوری . . . ؟ حــاضــر عـشــق . . . ؟ بلنـــــــــدتر میخوانـــــــــم ، عشــــــــــق . . . ؟ باز هـــــــم نیامــــــــده ؟ . . . غیبـــــــــت هایــــــش از حـــــــــد مجاز چنـــــــــدیست کــه گذشتـــــــــه اخــــــــــراجش میــــــــــــــکنم !

بزم ایلیا

http://s5.picofile.com/file/8137307542/93a.jpg سلام. لحظه هاتون طلایی[گل] *********************************** ای دریغا در جهان یک دیده یِ بیدار نیست تا ببیند در مکان لامکان جز یار ، نیست

آسمان آبی

" ﺍﯾﻦ ﺭﻭﺯﻫـــﺎ ﮐﺴــﯽ ﺣﻮﺻﻠـﻪ ﺧـــﺪﺍ ﺭﺍ ﻧـﺪﺍﺭﺩ " ﺍﯾﻦ ﺭﻭﺯﻫـــﺎ ، ﺁﺩﻣﻬﺎ ﺳﺮﺷـــﺎﻥ ﺷﻠﻮﻍ ﺍﺳﺖ . ﺑﻌﻀﯽ ﻫــﺎ ﺣﻮﺻﻠﻪ-ﺧــﺪﺍ ﺭﺍ ﻧﺪﺍﺭﻧﺪ، ﺣــﺎﻝ-ﺍﻭ ﺭﺍ ﻧﻤﯽ ﭘﺮﺳﻨﺪ ، ﺑﺮﺍﯾﺶ-ﻧﺎﻣــﻪ ﻧﻤﯽ ﻧﻮﯾﺴﻨﺪ ؛ ﺍﻣــﺎ ﺗﻮ ﺍﯾﻦ ﮐــﺎﺭ ﺭﺍ ﺑﮑﻦ. ﺗﻮ ﺣﺎﻟــــﺶ ﺭﺍ ﺑﭙﺮﺱ . ﺗﻮ ﭼﯿــــﺰﯼ-ﺑﺮﺍﯾﺶ ﺑﻨﻮﯾﺲ ﺳﺎﻋﺘﻬﺎﯾﺖ ﺭﺍ ﺑـــــﺎ ﺍﻭ ﻗﺴﻤﺖ ﮐﻦ ؛ ﺛﺎﻧـــﯿﻪ ﻫﺎﯾﺖ ﺭﺍ ﻫﻢ ...